Pátek, 19 května, 2023
novinky

Nárazové cvičení a rychlé hubnutí? Je to špatná cesta plná úskalí. Znáte to?

Redakce doporučuje

Tréninky, ať už během teplých letních dnů nebo během běžných dní, by měli mít jeden společný ukazatel, a tím je pravidelnost.

Pravda, lp 21.09.2021 13:00 žena, běh, sport, zranění, trénink, bolest Foto: Shutterstock
Nesportuje nárazově, hrozí zranění.
Právě uplynulé teplé měsíce mohli některých lidí nakopnout k pravidelnému sportování a jiným bohužel jejich aktivity vzali i poslední iluze. Proč? Může to být například parta, která se vybere na jízdě na kole túru. Jsou mezi nimi pravidelně cvičící i necvičící. Ti, aby nezaostávali a nenadělali si ostudu před kamarády, jdou na doraz a často nad rámec svých kondičních možností. Neposlouchají své tělo a možná ani nepřijímají dostatečné množství tekutin, což je při vysokých teplotách mimořádně důležité. Na druhý den z postele nepovstanou. Důvodem jsou bolavé svaly, v horším případě svalová horečka a v úplně nejhorším zranění.

plank, žena, trénink, cvičení, postava
ČTĚTE VÍCE
Ne nudný, ale zázračný! Plank můžete obměňovat na mnoho způsobů – viz videa a trénujte
„Tréninky, ať už během teplých letních dnů nebo během běžných dní, by měli mít jeden společný ukazatel, a tím je pravidelnost. Člověk by se měl rozhodovat podle toho, co je schopen realizovat av jaké kondici se nachází. A celý postup, který platí za normálních okolností, je třeba přizpůsobit aktuálním teplotám, „říká trenér Luboš GSCH, jehož doporučení si přečtete i na stránce pohyb.sk.

Nárazové cvičení, jako například v létě cyklistická túra, turnaj v plážovém volejbalu pod přímým sluncem, splav řeky, případně intenzivní trénink na „rychlé zhubnutí“, má několik úskalí. Kromě svalovice či svalové horečky, může přijít i ke zklamání a zanevreniu na sportování, jako takové.

Pause0% VolumeAd
„Nárazové cvičení má kromě obecných úskalí i několik méně známých. Vlivem nepravidelného pohybu a velkého nasazení dochází často ke zraněním – natažení svalu, natržení. Kromě výrazné svalovice a únavy je z mého pohledu zranění větší hrozba,“ říká Luboš GSCH.
trenér Ľuboš GSCH
Osobní trenér a specialista na tvarování postavy Ľuboš GSCH. Autor: archiv Ľ. G.
Podle jeho slov je při sportu důležitá aktuální kondice, stupeň trénovanosti a připravenosti na zátěž. A to v rámci silového tréninku i při kondiční zátěži. „Nemyslím si, že existuje nějaká konstanta, od které bychom se měli odvíjet. Je třeba začít rozumně, v rámci svých možností.“ Pokud chcete začít cvičit a nevíte jak nebo kolik si toho „naložit“ a jak dosáhnout svého cíle, určitě se obraťte na profesionály.

„Nárazové cvičení má kromě obecných úskalí i několik takových, které nejsou až tak známé. Ty mohou být mnohokrát nebezpečnější. Vlivem nepravidelného pohybu a velkého nasazení dochází často ke zraněním – natažení svalu, natržení. Kromě výrazné svalovice a únavy je z mého pohledu zranění větší hrozba, „říká Luboš GSCH. Podle jeho slov je při sportu důležitá aktuální kondice, stupeň trénovanosti a připravenosti na zátěž. a to v rámci silového tréninku i při kondiční zátěži.“ Nemyslím si, že existuje nějaká konstanta, od které bychom se měli odvíjet. Třeba začít rozumně, v rámci svých možností. „Pokud chcete začít cvičit a nevíte jak nebo kolik si toho“ naložit „a jak dosáhnout svého cíle, určitě se obraťte na profesionály.

PR články


seo
seo články
Publikace PR článků
Kde Publikovat PR článek
PR článek levně

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Vyplatí se fotovoltaická elektrárna na splátky?

Domácí fotovoltaická elektrárna je geniálním řešením pro domácnosti, které chtějí ušetřit na energiích. Koupě tohoto zařízení ale není záležitostí,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img