Pátek, 16 prosince, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
BydleníPříjemná vůně v domácnosti - jak provonět celý byt?

Příjemná vůně v domácnosti – jak provonět celý byt?

Vůně v domácnosti je její důležitou součástí. Zápach se snažíme překrývat umělými vůněmi a osvěžovači vzduchu. Není to ekonomické ani ekologické řešení. Pokud rádi zkoušíte nové věci a způsoby, tak tento článek je právě pro vás. V dnešním článku máme pro vás tipy na to, jak provonět celý byt.

Sušené a čerstvé květiny

Přestože květiny nedokážou provonět prostor tak rychle jako osvěžovač, jsou přírodní alternativou a zároveň jsou i dekorací. Aby se vůně rozšířila co nejrychleji, tak byste si měli zvolit výrazněji vonící druhy květin. Rovněž praktickými rostlinami, které vytvoří příjemnou vůni v interiéru a zároveň je umíte použít iv kuchyni, jsou byliny. Směsi sušených květin a bylinek se jmenují potpourri. Koupíte ho v květinářství a ve vhodné nádobě jsou také pěknou dekorací.

Domácí osvěžovač

Tento hand-made osvěžovač vám vydrží i několik týdnů, záleží také na tom, jak rychle se bude odpařovat. Na jeho přípravu budete potřebovat šálek vody, 1,5 balíčku želatiny, lžíci soli a váš oblíbený esenciální olej. V menším hrnci zahřejete čtvrtinu vody a přidáte sůl. Když se rozpustí, přidejte želatinu, dokud se nerozpustí a nezačne houstnout. Hrnec odstavte a vlijte zbytek vody. Připravenou směs vlijte do nádoby, přidejte pár kapek oleje a nechte ji ztuhnout.

Esenciální oleje

Kromě přípravy domácího osvěžovače umíte esenciální oleje použít multifunkčně. Pokud se vám například hůře usíná, tak si můžete do nádoby smíchat vodu s pár kapkami oleje z levandule a postříkáte si tím polštář. To vás zrelaxuje a zároveň vám bude ložní prádlo neustále vonět. Esenciální oleje lze použít i ve speciálních svícnech nebo do difuzérů, které provoní celou vaši domácnost.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper