Středa, 14 prosince, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyVyplatí se fotovoltaická elektrárna na splátky?

Vyplatí se fotovoltaická elektrárna na splátky?


Domácí fotovoltaická elektrárna je geniálním řešením pro domácnosti, které chtějí ušetřit na energiích. Koupě tohoto zařízení ale není záležitostí, kterou si finančně může dovolit každý a ihned. Proto se podívejme, jestli se vyplatí si peníze na fotovoltaickou elektrárnu půjčit.

Díky domácí fotovoltaické elektrárně získáte svobodu

S fotovoltaickou elektrárnou nesporně ulevíte životnímu prostřední. Elektřina je totiž produkována takzvaně zeleně. Tedy způsobem, který naši planetu dále nezatěžuje. Už to je velkým plusem, pro který stojí za to nechat si toto zařízení instalovat.

Jedním z hlavních důvodů, který při zvažování pořízení solární elektrárny rozhoduje, je ale nezávislost na dodavatelích elektřiny. S fotovoltaickým zařízením vás nemusí trápit, jaká je aktuální cena za 1 kWh, ani to, když při bouřce vypadne proud. Jste jednoduše alespoň do určité míry energeticky soběstační.

Půjčka na pořízení domácí solární elektrárny – je to dobrý nápad?

Pořízení samotné fotovoltaické elektrárny se vyplatí jednoznačně. Jak je to ale s půjčkou na toto zařízení? I v tomto případě je odpověď kladná. Částku půjčenou na výdaje související s koupí a instalací totiž můžete splácet penězi, které ušetříte na elektřině od dodavatelů. Navíc je životnost elektrárny mnohonásobně delší než doba, po kterou budete půjčku splácet.

Stát také nabízí různé příspěvky a dotace, které pokryjí část investice do domácí elektrárny. Rozhodně se proto informujte o podmínkách, při jejichž dodržení budete mít na dotaci na fotovoltaiku také nárok.

Vyhněte se půjčkám od pochybných společností

Dejte si ovšem pozor na typ úvěru, který si za tímto účelem vezmete. Internet je totiž plný nebankovních společností nabízejících produkty, jako je tzv. půjčka bez registru. Ta je nejen velmi jednostranná a pro klienta nevýhodná, ale zejména jde o nelegální finanční produkt, který ČNB postavila mimo zákon už v roce 2016.

Poskytovatelé těchto úvěrů totiž při jejich posuzování nenahlíželi do registru dlužníků. Ke schválení půjčky tak docházelo bez toho, aby věřitelé znali klientovu bonitu neboli úvěruschopnost. To pak dovedlo do dluhové pasti mnoho lidí.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper