Čtvrtek, 15 prosince, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyVíte, za co lidé nejčastěji utrácejí peníze z půjčky?

Víte, za co lidé nejčastěji utrácejí peníze z půjčky?

Půjčování peněz se stává populárnější a populárnější. Udává se, že s nějakou formou půjčky má v dnešní době zkušenost 8 z 10 Čechů a téměř polovina ji právě teď splácí. Přečtěte si, na co si lidé nejčastěji půjčují.

Bydlení na prvním místě

Ze statistik vyplývá, že nejvíce si lidé berou hypotéky. Ceny nemovitostí stoupají a málokdo si tak na koupi domu či bytu dokáže ušetřit. Lepší strategií tedy je si obnos peněz vypůjčit a následně měsíčně splácet.

Kromě toho může hypotéka posloužit také na rekonstrukci stávajícího bydlení.

Dopřát si příbytek, ve kterém se budeme cítit dobře, je v dnešním světě priorita většiny lidí.

Bez auta se těžko žije

Kromě bydlení se téměř nikdo dnes neobejde bez auta. Zajet si, kam potřebujete, a nemuset se podřizovat veřejné dopravě je dnes už pro mnoho lidí standard.

Hned za hypotékami a jinými úvěry na bydlení tedy stojí v popředí nabízených půjček leasing a účelový úvěr na motorové vozidlo. S jeho pomocí si pořídíte nejen rodinné auto, ale i motorku, dodávku nebo obytný vůz.

Moderní elektronika jako symbol luxusu

Další v pořadí je moderní elektronika. Hlavně mladí lidé tak vypůjčené peníze využívají na koupi nejnovějšího smartphonu, nadupaného notebooku, bezdrátových sluchátek či chytré televize.

Domácí spotřebiče jsou základ

Bez pračky, trouby nebo lednice si život neumíme vůbec představit a v případě, že se nám některý z těchto pomocníků rozbije, ocitáme se v úzkých. Populárním zachráncem v takové situaci je často půjčka online, díky které lidé rychle a bez zbytečného čekání získají částku, kterou právě teď potřebují. Nový domácí spotřebič je tak další věcí, kterou si lidé často pořizují na splátky či za půjčené peníze.

Půjčky na sportovní vybavení či dovolené žádané nejsou

Překvapivým poznatkem je, že spousta lidí by si nikdy nepůjčila na sportovní vybavení, jako je třeba kolo, ani na dovolenou.

Ačkoliv většina takovou půjčku odmítá, najdou se i tací, kteří si na zábavu půjčují. Důležité je však mít na paměti, že takové záležitosti nejsou nezbytné. Je lepší je oželet, než abychom se kvůli týdnu u moře ocitli v dluhové pasti.

Nikdy si nepůjčujte na uhrazení splátky

Někteří lidé si berou půjčku s tím, že nabytými penězi uhradí splátku, na kterou jim nezbylo. Takové jednání je však nebezpečné a vede do kolotoče, ze kterého se špatně vystupuje.

Nikdy proto půjčku za takovým účelem nečerpejte. Pokud máte finanční problémy, další úvěr by je akorát prohloubil. Raději se obraťte na finanční či dluhové poradenství.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper