Sobota, 20 května, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
BydleníŽehlení – časté chyby, které si ani neuvědomujeme

Žehlení – časté chyby, které si ani neuvědomujeme

Mnozí z nás žehlení moc nelibují a úspěšně se mu vyhýbají. Přesto, jak ho všichni nemáme rádi, musíme mu věnovat nějaký ten čas. Vždyť přece jen jsou kousky oblečení, u kterých si nemůžeme dovolit nevyžehlit je a stejně je to iv případě speciálních událostí. No a důvodem, pro který žehlení moc nemáte v oblibě může být právě to, že nežehlíte správně. V dnešním článku vám povíme něco více o nejčastějších chybách při žehlení a uvidíme, jestli se v tom najdete i vy.

Zcela vyschlé prádlo

Téměř každá žehlička má v sobě funkci napařování a my si ji při každém žehlení zapínáme. Proč? Má to velmi logické vysvětlení – mnohem snáze se látka vytře, když je vlhčí a působí na ni vysoká teplota, než by se to mělo dělat úplně za sucha. Pokud nemáte po ruce žehličku s napařováním nebo si chcete žehlení ještě více usnadnit, tak svěste prádlo ze sušáku když je ještě vlhké.

Nesprávně nastavená žehlička na vybraný druh látky

Lístečky z oblečení zvykneme odstřihnout, ale oni mají svůj smysl a dokud nevíte přesné informace o tomto kousku oblečení, lístek nestříhejte. Najdete tam informace, jak o něj pečovat, při jaké teplotě ho můžete prát a také to, zda je vhodný k žehlení. Stejně tak se kusy oblečení liší i tím, při jaké teplotě je dobré je vyžehlit. Nižší teplotu vyžaduje oblečení ze syntetických vláken a přírodní vlákna se lépe žehlí vysokou teplotou.

Péče o žehličku

Žehlička se velmi jednoduše zašpiní, zamastí a zanese. Je to způsobeno vodním kamenem, povrchem oblečení i prachem, který na žehličku padá během toho, jak se nepoužívá. Některé dražší žehličky jsou vybaveny odvápňovacím systémem, přesto je dobré tento spotřebič jednou za čas důkladně vyčistit. Do levnějších žehliček, které nejsou tak odolné vůči vodnímu kameni, je lepší používat destilovanou vodu.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper