Čtvrtek, 15 prosince, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyJak vyčistit zažrané a výrazné skvrny na koberci?

Jak vyčistit zažrané a výrazné skvrny na koberci?

Špína a skvrny jsou součástí každodenního dne. Bez nich by to prostě nebylo ono. Dnes je také samozřejmostí jíst v obýváku, a tak to ovlivňuje nejen na spoustu smetí všude kolem, ale také i výrazné skvrny na koberci. Jak se těchto skvrn zbavit?

Pokud se vám nepodařilo vyčistit skvrnu hned po jejím vzniku – což by bylo vždy co nejlepší – nejprve je třeba zjistit, co tuto skvrnu způsobilo. Ať už vylitá káva, sádlo nebo víno, pro každou skvrnu je třeba zvolit něco jiného. V případě, že jste zastánci chemie, nechte si poradit v dané prodejně. Ti budou nejlépe vědět, co by vám na daný typ skvrn mohlo pomoci. Vyhněte se zesvětlovačům, bělidlům a podobným čistícím prostředkům.

Ve vaší kuchyni se také nachází množství „čističů“, které vám se skvrnami pomohou. Na bílé víno například pomůže vařící mléko. Bláto nebo různé skvrny z jídla vyčistíte zředěným octem. Zažrané skvrny z koberce vám také půjdou dolů pokud je vyčistíte v teplé mýdlové vodě s přídavkem čpavku. Pokud chcete, aby bylo o vaše koberce dobře postaráno a vydrželi pěkné co nejdéle, hloubkové čištění byste mu měli dopřát alespoň jednou ročně.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper