Sobota, 20 května, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyDomácnost, ve které to dýchá elegancí? Vsaďte na exkluzivní koberec

Domácnost, ve které to dýchá elegancí? Vsaďte na exkluzivní koberec

Pokud si zařizujete domácnost, případně máte jen chuť na změnu v interiéru, skvělým řešením je koberec, který dokáže změnit a zútulnit pokoj. Vsaďte i vy na designové koberce, bude to trefa do černého.

Domácnost, ve které to dýchá elegancí? Vsaďte na exkluzivní koberec

Kdysi měl koberec hlavně praktickou funkci, tlumil hluk a pomáhal izolovat podlahu. Časem se z něho však stala oblíbená dekorace, která doslova promění interiér. Pomáhá jej zútulnit a opticky sjednotit, případně rozdělit. Pokud plánujete výběr koberců do vaší domácnosti, položte si nejprve otázku, jakou by měl koberec u vás plnit funkci, a teprve poté vybírejte.

Ujasněte si, jestli hledáte kusový nebo celoplošný koberec

Celoplošné koberce byly jistý čas na ústupu, ale nikdy zcela z domácností nezmizely. Ostatně jejich hřejivé izolační vlastnosti jsou jednoduše nenahraditelné. Dokáží také opticky sjednotit interiér, což je velkou výhodou zejména v menších prostorách. Výborně se hodí do ložnice, kde vám zaručí útulnost a teplo.

Dnes jsou však v kurzu i kusové koberce, které dokážou skvěle rozčlenit větší prostory a v rámci jedné místnosti vytvořit oddělené funkční koutky – například jídelní část, relaxační či pracovní. Další výhodou kusových koberců je jejich schopnost vyniknout jako dekorace interiéru a stát se jejím středobodem. Kulatý koberec se zajímavým motivem či kvalitní obdélníkový nebo čtvercový kousek vyrobený z kvalitních materiálů jako jsou vlna, hedvábí či levnější alternativa viskóza, dodají prostoru nádech exkluzivity a noblesy a dokážou výrazně pomoci atmosféře domácnosti.

Barvu koberců slaďte s charakterem místnosti

Když už máte jasno ve velikosti a tvaru, můžete začít hledat barvu či vzor. Ten záleží jen na vašem vkusu, nabídka je široká. Dá se říci, že světlé koberce pokoj rozjasní a opticky zvětší, tmavé mají opačný efekt. A jak postupovat u místností jako jídelna či chodba? Je dobré volit intenzivnější barvy, popřípadě vzory, na kterých není vidět každá nečistota. Výrazné designové koberce mohou posloužit jako „wow“ prvek v neutrálně zařízeném interiéru. Trendy jsou zářivé barvy žluté a zelené, které rozzáří váš interiér a dodají mu energií nabitý ráz. Horkým hitem je také fialová a korálová. Stálicemi mezi kusovými koberci jsou odjakživa zemité barvy, stejně tak jsou populární i decentní šedé koberce, kterými nikdy nešlápnete vedle.

Přírodní koberce vám vydrží déle

Jedná se o luxusní koberce vhodné pro alergiky, které přežijí generace, zvláště pokud jde o kvalitní materiál, jakým je například vlna. Nejčastěji se k jejich výrobě používá ovčí nebo velbloudí, případě kvalitní hedvábí, sisal či tráva. Ano, za přírodní koberce považujeme také stylové kožešiny. Co koupí přírodního koberce získáte? Tyto kousky se pyšní exkluzivním vzhledem, měkkostí, pevností, leskem a jsou mimořádně pohodlné. Jejich výhodou také je, že mají vysokou elasticitu, takže nábytek na nich nezanechává stopy. Mezi jejich benefity patří také fakt, že jsou antistatické, pomáhají udržovat v místnosti správnou vlhkost vzduchu a jsou nehořlavé.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper