Pátek, 19 května, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyPřirozená barevnost topazu a její odstíny 

Přirozená barevnost topazu a její odstíny 

Topaz je velmi oblíbeným šperkařským drahokamem, který se využívá v obdobných aplikacích jako diamant – představuje tedy jeho levnější variantu.

Díky tvrdosti je možné jej velmi dobře brousit do klasických i moderních tvarů, jež se uplatňují prakticky ve všech běžných typech šperků (přívěsky a náhrdelníky, náramky, prsteny). Jednotlivé odrůdy topazu se mezi sebou liší především barevností, která je dána jednak příměsemi základního křemičito-hlinitého složení, jednak defekty v mineralogické struktuře.

Základní barevnost topazu je čirá až nažloutlá, případně namodralá – tyto odstíny jsou dosahovány defekty v mineralogické struktuře, které způsobují odlišný lom světla.

Za vzácný je pak považovaný topaz zbarvený do odstínů červené a růžové, který svou barevnost získávají příměsemi chromu a železa.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst jaká tajemství skrývá úplněk nebo jaké informace nám odhalí znamení zvěrokruhu.

Předchozí článekOdpočívadla pro kočky, které milují lenošení u okna
Další článekDo Velkých Losin v létě, ale i v zimě. Každý tu najde přesně to, co jej nadchne

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper