Čtvrtek, 15 prosince, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyDo Velkých Losin v létě, ale i v zimě. Každý tu najde...

Do Velkých Losin v létě, ale i v zimě. Každý tu najde přesně to, co jej nadchne

Ve Velkých Losinách, ale i jejich okolí, se nachází velké množství zajímavostí a památek, které rozhodně stojí za vaši návštěvu. A to jak s dětmi, tak i s přáteli. Obec se nachází pod svahy Jeseníků, obklopená příjemnou a čistou přírodou. Dojeďte si odpočinout a načerpat dostatek energie, kterou potřebuje každý z nás. Ubytování ve Velkých Losinách je také rozmanité a vybere si opravdu každý. 

Ruční papírna

Velké Losiny jsou známé svou ruční papírnou, kde se nepřetržitě vyrábí papír, a to už od 16. století. V papírně můžete navštívit muzeum, ale i některá místa výrobny. Absolvovat lze dva prohlídkové okruhy, kde uvidíte tradiční postup při výrobě papíru, ale i dějiny a historii. A v období turistické sezony, což je jistě v létě, se nabídka pro návštěvníky rozšiřuje a je možné si vyrobit vlastní papír.

Zámek Velké Losiny

Nedaleko Šumperka v podhůří Hrubého Jeseníku stojí zámek Velké Losiny. Dříve, než tu byl vystavěn zámek, byla zde pouze vodní tvrz. Následně byla ve vlastnictví Žerotínů přestavěná na renesanční zámek. Následně na barokní a nakonec empírový. V dnešní době vlastní zámek stát a je zpřístupněn široké veřejnosti. Nabízí základní okruh, kde můžete zahlédnou místnosti z období renesance a raného baroka.

Místo, kde se lze setkat s anděly

Navštivte naučné stezky, které chrání strážní andělé. Dojděte až k Anděláriu, kde na vás čeká galerie pod širým nebem. Nasměrují vás tři informační tabule. Na rozcestníku Tulinka můžete zvolit zelenou značku – směr Městské skály. Po jednom kilometru narazíte na sochy andělů neboli místo setkání s anděly.   

Město, ale i jeho okolí, nabízí příjemné ubytování za rozumné ceny. Penziony Velké Losiny vás nadchnou výhledem na okolní krajinu, kterou si zamilujete. Vybírejte podle vašich preferencí a možností.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper