Pátek, 19 května, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
BydleníSvětlé barvy vévodí čistotě

Světlé barvy vévodí čistotě

Ložnice je především místo, které svým hostům vystavovat na obdiv nebudete. Přece jen mu ale věnujte více pozornosti, abyste si vytvořili oázu odpočinku dle svých představ a požadavků. Při zařizování místnosti dejte šanci světlejším barvám, které navodí čistotu
a budete se cítit více než komfortně. 

Postel – dominanta každé ložnice

Ve výběru postele, ale hlavně matrace, nešetřete. Základem je kvalitní spánek, a proto je nutné této části věnovat speciální pozornost. Záleží na celkovém prostoru, pokud máte možnost volit větší postel, zkuste tu v rozměru 160×200 cm, nebojte se i 180×200 cm, uvidíte, že komfort při spánku oceníte. V případě, že prostoru máte opravdu málo, existuje i možnost výklopné postele. Tento typ postele není až tak známý a využívaný, ale ušetří spoustu místa. Lůžko můžete vybrat čalouněné nebo dřevěné. Tyto aspekty záleží na tom, jaký bude ostatní nábytek. Matraci, kterou nekupujeme každý rok, chce opravdu vybírat poctivě, případně se poraďte i s odborníky. Dnes už je na výběr mnoho variant a druhů, každý si tedy přijde na to své, co mu vyhovuje. K posteli se skvěle hodí noční stolky, které se dnes vyrábí i v čalouněné verzi. V prostoru se vyjmou svým jedinečným designem a poslouží k úschově nejnutnějších drobností nebo na něj lze postavit lampu. 

Úložný prostor v podobě komody

Komody jsou oblíbeným typem úložného prostoru. Zvolit můžete šuplíkovou komodu, s policemi nebo kombinovanou. Většinou slouží k úschově menších věcí, ale poslouží například i jako stolek pod televizi. Světlé barvy, jako jsou béžová, bílá, světle hnědá nebo světle zelená, udělají z místnosti oázu klidu, kam se budete každý večer těšit. Nejoblíbenější barvou je bílá, která značí klid a lze ji kombinovat opravdu s čímkoliv. Když zvolíte bílou komodu, bílou skříň, můžete si k nim dovolit například zelenou postel nebo prostor oživit barevným kobercem. Komody jsou dostupné také v čalouněné verzi, jde spíše o styl nábytku, který není až tak uznávaný, ale přece jen se jejich milovníci najdou. 

Šatní skříň – praktický pomocník

Šatní skříně do ložnice vybírejte dle toho, kolik místa v místnosti máte k dispozici. Pokud chcete vyplnit jednu celou zeď a uschovat veškeré oblečení, zvolte skříně s šířkou 250–300 cm. Skvěle zaplní prostor a místa pro uložení všeho potřebného budete mít opravdu dostatek. Ale pokud máte rádi každý svůj pořádek a systém, volte skříně dvě vedle sebe. Každý si ji tak uzpůsobí svému stylu. Praktickým kouskem jsou šatní tyče na zavěšení různých sak, kabátů a šatů. Většina skříní disponuje množstvím polic, které lze doplnit o úložné boxy. 

Koutek pro ženy

Každá žena chce být krásná, a proto je třeba, aby měla své místo, kde se bude každé ráno na sebe usmívat do zrcadla a připraví se na dlouhý den. Postačí zvolit toaletní stolek, kde si žena uloží vše potřebné. Pořiďte pohodlnou židli a ranní příprava může začít. Najděte stolku vhodné místo, nejlépe u okna, aby bylo využito co nejvíce denního světla.


Osvětlení ložnice

Osvětlení je základem každé místnosti, ale v ložnici mu věnujte více pozornosti. Centrální světlo by mělo být tlumené, v teplých barvách, aby navodilo příjemnou atmosféru pro klidný a ničím nerušený spánek. Zvolit můžete i lampičky ke čtení oblíbené knihy, jemné podsvícení postele nebo šatní skříně. Vyvarujte se studenému světlu, které naopak spánek naruší právě z důvodu, že si tělo myslí, že jde o denní světlo. Praktické jsou i rolety nebo žaluzie.

Pokud dodržíte body, které byly v tomto článku zmíněny, věřte, že si vytvoříte klidovou zónu, ze které se vám nebude chtít ráno odcházet.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper