Čtvrtek, 15 prosince, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
HobbyŘezačky, dlažby a jejich využití

Řezačky, dlažby a jejich využití

Plánujete si udělat obklady v koupelně nebo kuchyni samy? Kde jsou obklady, tam je nutná i řezačka dlažby. Byl by to v podstatě zázrak, kdyby vám všechno přesně sedlo, a nemuseli jste nic řezat. Poradíme vám, jak nejlépe využít řezačku dlažby.

Řezačky na dlažby

Řezačky na dlažby lze rozdělit na 3 základní kategorie – manuální, AKU a stolní řezačky. Manuální řezačky jsou nejběžnější a dělí se na úhlové a ložiskové. Cenově nejdostupnější jsou ložiskové, a využívají se hlavně tehdy, děláte-li si obklad doma svépomocí. Jejich používání je snadné – stačí rychlý pohyb a správné umístění dlaždice. Ideální jsou pro domácí kutily.

AKU řezačky jsou vhodné pro náročnější mistry, kteří potřebují řezat různé materiály. Samozřejmě jsou i cenově náročnější a vhodné spíše pro profesionály. Stolní řezačky dokážou kromě dlažby řezat i jiné stavební materiály, takže mají širší využití. I tento typ určitě naleznete u profesionálů.

Využití řezačky

Než si koupíte novou manuální řezačku, měli byste mít jasno v tom, jaký materiál a rozměr budete řezat. Na délce řezu závisí také velikost řezačky. Některé modely mají maximální délku řezu 60 cm jiné až 160 cm. Dalším důležitým parametrem je hloubka řezu a tedy tloušťka dlažby. Běžně zvládnou řezačky hloubku až do 20 mm. Manuální řezačky jsou obvykle vhodné pouze pro běžné druhy obkladů a dlažeb.

Řezačka by měla mít jednoznačně pevnou a stabilní konstrukci, bez které nelze provést perfektně rovný řez. Ve výsledku je na obkladu vidět každou i milimetrovou odchylku. Pevné, ostré a odolné vůči otupení musí být také řezné kolečko. Kolečko musí být pevně uchyceno, aby se nehýbalo. V principu je ale práce s řezačkou poměrně jednoduchá. V každém případě je ale nutná opatrnost a bezpečnost při práci. Pokud investujete do kvality, bude práce ještě o něco pohodlnější, přesnější a bezpečnější.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper