Středa, 14 prosince, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
HobbyPřipravte svůj domov na Velikonoce! Tipy na dekorace

Připravte svůj domov na Velikonoce! Tipy na dekorace

Pomalu ale jistě se nám blíží Velikonoce. Jejím symbolem je hlavně tráva, vajíčka, veselé barvy, bahňátka, pomlázky a jiné. A je skvělé, pokud i svůj interiér přizpůsobíte dané sezóně. Čím je ideální vyzdobit si dům na jaře a Velikonoce, no a proč si takové ozdoby a dekorace nevyrobit i sami doma?

Barevná vajíčka a macramé

Klasickým symbolem jara a hlavně nadcházející Velikonoc jsou samozřejmě vajíčka! Pořídit si můžete dřevěná vajíčka, polystyrenová nebo průsvitná, dozdobit si je pak můžete podle vlastních představ. Stačí i to, co už máte doma – stužky, třpytky, provázky nebo korálky. Pokud si nechcete kupovat vajíčka, tak můžete použít i klasická, vyfouknutá a namočit je do barvy nebo namalovat roztátými voskovkami. Velice oblíbené je nyní i vyrábět macramé doplňky, no a tyto dvě věci můžete spolu kombinovat.

Velikonoční věnce

Tak jak je zvykem vyrábět adventní věnce nebo Vánoční věnce na dveře, tak si můžete vyrobit i tematický, velikonoční věnec. V papírnictví nebo květinářství si pořídíte základ pro věnec (dřevěný nebo polystyrenový) a na něj budete všechny ozdoby upevňovat. Použít můžete umělé, typicky jarní květiny – narcisy nebo tulipány, bahňátka, zelená stébla trávy a jiné věci, které se vám do celého konceptu budou hodit.

Ikebany

Některé z nás preferují dekorování váz a ikeban do vybraného ročního období, takže přechod ze zimy na jaře je ideálním obdobím pro takovou změnu. Ikebanu vytvářejte z podobných květin a dekorací, které jsme zmiňovali u věnce. Důležité je, aby se vám to hodilo do interiéru a zároveň, aby to působilo vesele. Nebojte se použít stužky nebo pomlázku jako dekoraci, případně navěšte na větvičky nebo květiny vajíčka zavěšené na macramé.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper