Sobota, 20 května, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
BydleníJak opticky zvětšit prostor? Dáme vám 4 tipy, jak na to

Jak opticky zvětšit prostor? Dáme vám 4 tipy, jak na to

S malými pokoji se mnoho toho nedá udělat. Pokud se k tomu ještě připojí spousta věcí, kterými se potom zapracují, tak jsou takové místnosti opticky ještě menší. No a takové „kutice“ určitě nejsou nijak esteticky příjemné. Jak si tedy poradit s menšími prostory a opticky z nich udělat větší? Dáme vám 4 jednoduché tipy jak pomocí pár triků dokážete místnosti „zvětšit“. Můžete do toho zakomponovat také trendy v bydlení v letošním roce. Tak pojďme na to.

Správné rozmístění barev

Barvy hrají velkou roli v tom, jak bude pokoj působit. Pojďme tedy od podlahy vzhůru. Pokud je podlaha tmavá a stěny světlé, tak se stěny opticky od sebe oddalují a místnost působí větší. Pokud byste chtěli pokoj více rozšířit a rádi s designem experimentujete, můžete sladit barvu podlahy s barvou stropu. To způsobí, že je prostředí široké, ale zároveň opticky snížíte strop.

Nejideálnější je, pokud byste zvolili světlejší podlahu, světlou stěnu naproti dveřím (ideální, pokud máte v ní i okno) a boční stěny jsou barevné. Dopomoci vám mohou v tomto i tapety na bočních stěnách s vhodným designem, které budou stěny oddalovat.

Raději žádné závěsy ani záclony

U malých prostor se závěsům a tmavým záclonám určitě vyhněte. Když je umístíte nad okno a máte je srolované na bocích, tak budou zabírat spoustu místa, takže budou ukrajovat prostor z již malé místnosti. Pokud ale přece jen chcete do místnosti závěsy (líbí se vám jejich design nebo máte velká francouzská okna), tak si vybírejte buď ze zcela průsvitných nebo ze závěsů světlejších barev. K tmavým barvám se moc nepřiklánějte, protože jsme již zmiňovali, že ty prostor zmenšují a stěny k sobě přibližují.

Stejné podlahy

Jednotná podlaha mezi místnostmi nebo v celém patře tvoří dojem, že daná místnost pokračuje dál a díky tomu působí větší. V malých bytech je proto zbytečné, abyste vytvářeli pomyslné hranice mezi vstupní a obytnou částí, případně mezi obývacím pokojem a kuchyní. Už dávno se nenosí kombinace dlažby a plovoucí podlahy u obývací místnosti s kuchyní v jednom pokoji. Vsaďte proto na jediný materiál – ideálně ve světlém provedení, díky čemuž bude váš prostor otevřen.

Kouzelná zrcadla

Také máte rádi, když jsou dvě zrcadla naproti sobě například v kabince obchodu s oblečením a vy se vidíte nekonečně mnohokrát? Díky této skvělé vlastnosti dokáží zrcadla s prostorem kouzlit, i když ho není zrovna k rozdávání. V menších místnostech mohou dvě zrcadla proti sobě zavěšená hned od země vytvořit dojem nekonečného prostoru. Zrcadlem můžete vytvořit i iluzi dodatečného okna, stačí, aby odráželo dostatek světla. Pokud máte malou koupelnu, tak je tam ideální umístit úzké vodorovné zrcadlo. Zajímavé dekorace do koupelny naleznete zde.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper